Cursa contra la Fam

El 18 de maig pròxim, la nostra escola participarà en la 21a edició de LA CURSA CONTRA LA FAM, promoguda per la Fundació Acció contra la Fam.

El 18 de maig pròxim, la nostra escola participarà en la 21a edició de LA CURSA CONTRA LA FAM, promoguda per la Fundació Acció contra la Fam.

Cada any, des de ja fa 21 anys, La Cursa contra la Fam sensibilitza milers d’alumnes arreu del món sobre el problema de la fam i de la desnutrició al món i els mobilitza per lluitar contra aquesta realitat gràcies a una cursa solidària.

D’aquesta manera, permet que els nostres joves s’impliquin en una acció que servirà per ajudar les poblacions més desfavorides i els demostra que cadascun de nosaltres pot actuar i comprometre’s amb la lluita contra la fam sigui quina sigui la nostra edat o condició

Durant els 15 dies següents a La Cursa contra la Fam, cada alumne recol·lecta tots els donatius dels seus patrocinadors.Els patrocinadors es comprometen a multiplicar la seva promesa de donatiu pel nombre de km o voltes que hagi recorregut l’alumne/a el dia de la cursa.

És preferible fer les donacions en efectiu, que es recolliran a la secretaria de l'escola i s'entregarà la suma final a Acció contra la Fam, que s’encarregarà d’informar els participants sobre els resultats i l’ús i la destinació dels fons durant el curs escolar següent.

Per tal que aquesta cursa tingui èxit, us demanem que ens ajudeu:

- Animant els vostres fills/es a participar en aquest gran dia de mobilització contra la fam al món.

- Donant suport i animant els vostres fills en la cerca de patrocinadors.

- Ajudant l’establiment escolar a organitzar la cursa el pròxim divendres 18 de maig.

Us agraïm per endavant l’interès en aquest projecte i comptem amb el vostre suport!


Salutacions cordials
Imma Molas
DirectoraCompromís social
Noticia